Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi

Kurumların tercihine bağlı olarak proaktif güvenliğin temel bileşenlerinden olan sızma testi çalışmaları, genellikle maliyet faktöründen dolayı yılda bir kez yaptırılabilmektedir.

Orta ve büyük ölçekli kurumların kullandığı IT sistemlerinde ortalama olarak her hafta kritik öneme sahip güvenlik açıklıkları ortaya çıktığını göz önünde bulundurarak, Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi hizmetimiz sayesinde, müşterilerimiz sızma testi yaptırmadığı zaman aralığında internet üzerinden ve kurumun iç ağından otomatize bir şekilde düzenli olarak tarama tiplerine göre çeşitli yazılımlarla zafiyet taramalarıyla güvenliğin sağlanmasında ek bir katmana sahip olmaktadırlar.

Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi hizmetimiz nasıl çalışır?

Müşterilerimizden sistemleri hakkında detaylı teknik bilgiler alındıktan sonra uzmanlarımız analizlerini gerçekleştirir ve zafiyet tarama ve yönetim sistemine tiplerine göre kurumun varlıklarını tanımlamaktadır.

Belirlenen zaman periyotlarında taramalar gerçekleştirilir ve tek bir ekrandan hem uzmanlarımız hem de müşterilerimiz yönetebilmektedir.

Aylık olarak gerçekleştirilen çalışmalar:

  • Aylık Çeşitli Zafiyet Taramaları
  • Bulgu Takibi ve Doğrulama Testleri
  • Raporlamalar