Cyberthint; siber uzayda (WWW & Deep/Dark Web), şirketinizin ve çalışanlarınızın etkilenebileceği siber tehditlere karşı önceden önlem alınmasını sağlayan gelişmiş bir siber tehdit -önleyici- istihbarat platformudur/ürünüdür.

Nasıl Çalışır?

Aşağıda bahsedilen her servis (özellik) için çalışan AI & ML destekli otomatik robotlar ve siber istihbarat analistlerimiz, Cyberthint sistemine tanımlanan varlıklarınız (alan adı, alt alan adı, URL, IP adresi, IP aralıkları, IP subnet, e-posta adresi, anahtar kelime, kullanıcı adları) için WWW, Deep/Dark Web, sosyal medya, chat grupları, forum siteleri, e-posta listeleri gibi platformlarda sizler için derinlemesine araştırmalar yapmaktadır. Araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular sistemimiz tarafından doğrulama aşamasından geçirilerek siz müşterilerimizin özel kullanıcı paneline ve e-posta adreslerine detaylarıyla beraber bildirimleri (alarmları) gönderilmektedir.

Özellikler

Global Siber Tehdit Takibi

Çeşitli ataklar yapan, zararlı yazılım barındıran/dağıtan, (botnet) komuta & kontrol merkezi olan IP adresleri ve web siteleri anlık olarak sizlere sunulmaktadır.

Türkiye’ye Yönelik Siber Tehdit Veri Tabanı

Ülkemize yönelik siber tehdit savuran IP adresleri ve web siteleri anlık olarak sizlere sunulmaktadır.

Zafiyet Taraması

Aydan aya düzenli olarak ağ, web uygulama, SSL ve CMS (WordPress, Joomla, Drupal vb.) sistemlerine özel zafiyet taramalarının yapılmasıdır.

Güvenlik Açığı Takibi ve 0-Day Araştırmaları

Kurum içerisinde kullanılan yazılımların/ürünlerin isimleri ve sürüm bilgilerine göre güvenlik açığı takibi, son çıkan güvenlik açıklarının paylaşımı ve bunun yanı sıra uzmanlarımız tarafından da kullandığınız yazlımlar ve ürünlerde 0-day araştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Açık Kaynak İstihbaratı

OSINT (Whois sorgusu, DNS kayıtları, sub domain keşfi, e-posta adresi tespiti, port tarama, arama motoru kayıtları vb.) yöntemleriyle kurum hakkında araştırmaların yapılmasıdır.

Deep/Dark Web Takibi

İnternetin karanlık tarafı olan Deep/Dark Web’te 7/24 çalışan robotlarımız ve uzmanlarımız sürekli olarak detaylı denetimler gerçekleştirip, kurumla ilgili istihbarat araştırmaları yapmaktadır.

Veri Sızıntısı Takibi

Güncel veri tabanımız ve beslenilen güncel farklı kaynaklardan, firmanıza ait veri sızıntılarının tespiti yapılmaktadır.

Zararlı Yazılım Analizi ve İstihbaratı

Şüphelenilen dosya, hash, IP ve URL adresleri için gelişmiş zararlı yazılım analiz hizmetidir.

Gelişmiş Oltalama Tespiti

Kurumunuzu özel olarak hedef alan oltalama saldırıları için kullanılan web sitesi ve IP adresleri tespit edilmektedir. Saldırganlar henüz hazırlık aşamasındayken kötü niyetli açılan adreslerin tespit edilmesi sağlanır.

Marka Koruması

Kurumun sahip olduğu markaları taklit/tehdit etmek maksadıyla açılan web sayfaları, tescil edilen alan adlarının ve dolandırıcılık içerikli sosyal medya hesaplarının herhangi tehdit niteliğiyle bir eylemde kullanılmadan önce tespit edilerek bildirilmesidir.

Çalınan Kredi Kartı Bildirimleri

Siber dolandırıcılar tarafından bir şekilde ele geçirilip satılan, kurumunuzun kullanıcılarının veya (banka) kurum müşterilerine ait kredi kartlarının bu işlerin döndüğü her türlü platform takip edilerek anlık bildirimlerinin yapılmasıdır.

Karaliste Kontrolü

İnternette yayın yapan IP adresleri ve alan adlarınız için sürekli olarak kara liste kontrollerinin yapılmasıdır.

Zararlı Web İçeriği Kontrolü

Kuruma ait web sayfalarında tehdit içeren zararlı içeriklerin sürekli kontrol edilmesidir.

Erişilebilirlik/Servis Takibi

Kurumun internette yayın yapan varlıklarında sürekli-anlık olarak HTTP, HTTPS, Ping ve IP:Port metotlarıyla erişebilirlik/servis takibi yapılabilmektedir.

Canlı Atak Haritası

Cyberthint’in honeypot (bal kovanı) ağları, müşterilerimizin sistemlerinde kullandığı yazılımları baz alarak internette onları taklit edip siber saldırı çekmektedir. Böylece kurumunuza yönelik yapılan saldırıların tespit edilmesi ve saldırma ihtimali olan adreslerin takibi yapılmaktadır. Bunun sonucunda da kuruma özel canlı bir atak haritası oluşturulmaktadır.

E-posta Adresi İtibar Takibi

Alan adının yaşı, trafik sıralaması, sosyal medya sitelerinde bulunması, profesyonel ağ sitelerinde bulunması, teslim edilebilirlik, veri ihlalleri, kimlik avı e-postaları, tehdit oyuncusu e-postaları ve daha fazlasını içeren faktörleri kullanarak “Bu e-posta riskli mi?” & “Bu güvenilir bir gönderen mi?” sorularına cevap verilmektedir. Böylece kurumsal e-posta adreslerinizin itibarı ölçülmektedir.

Sahte Uygulama Takibi

Mobil marketlerde kuruma ait resmi uygulamaların dışında yayımlanan sahte uygulamaların tespit edilmesidir.

Sosyal Medya Analizi

Kurumun resmi sosyal medya adreslerinin tek bir ekrandan anlık olarak temel analizleri sağlanabilmektedir.

İhtiyaca Yönelik Özel İstihbarat

Müşterilerimizin daha özel ihtiyaçlarına yönelik uzmanlarımızca analiz çalışmaları yapılabilmektedir.

Siber Güvenlik Haberleri

Dünyadaki siber güvenlik gündemini tek bir ekrandan takip edebilirsiniz.

Bulgu ve Kullanıcı Yönetimi

Sistemin tespit ettiği her bulgu için bir olay oluşturabilir ve ekibiniz arasında iş atamaları yaparak bulguların yönetimini sağlayabilirsiniz.

API Paylaşımı

Cyberthint’in her bir servisi için müşterilerimize ücretsiz olarak API paylaşımı sağlanabilmektedir. Böylece diğer güvenlik ürünleriyle (SIEM, Firewall vb.) kolayca entegrasyon sağlanabilmektedir.

Uzman Denetimi

Cyberthint, otomatik çalışan servislerinin yanında uzmanlarımız da kurumunuz için derin araştırmalar yapmaktadır.

Çözüm Desteği

Cyberthint, siber tehdit paylaşımı yapmanın yanında tespitlerle ilgili kurumunuzun ihtiyacına yönelik detaylı çözüm önerileri sunmaktadır.

Cyberthint’in gelişmiş siber tehdit istihbaratı sağlayan teknolojisi ile global ve ülkemize karşı veya doğrudan kurumunuzu hedefleyen siber tehditlere karşı önceden haberdar olun!